Silný výber
31# Silný výber– Obedy zdarma, to nie je žiadna šavarma, Fico ľúbi Mazureka - čo má nohy to zuteká, príde Kočner a či Tóth, do Anglie radšej nechoď, a v tom Rusku plnia basy, tiež zutekať treba asi…

31# Silný výber– Obedy zdarma, to nie je žiadna šavarma, Fico ľúbi Mazureka - čo má nohy to zuteká, príde Kočner a či Tóth, do Anglie radšej nechoď, a v tom Rusku plnia basy, tiež zutekať treba asi…

September 9, 2019

31# Silný výber – PRVÝ DUPĽA DIEL! Chaos v súvislosti s tzv. „obedmi zdarma“, poslanec ĽSNS potrestaný za výroky na adresu Rómov, poslanec Fico schvaľujúci výroky ex-poslanca Mazureka  odstúpenie štátnej tajomníčky MS SR do justičných radov, účasť Kočnera a Tótha na pojednávaní vo veci zmenkového podvodu, kauza právnych služieb pre Bratislavu, tristný stav ovzdušia v Levoči, komplikácie v rámci implementácie stratégie britského premiéra, odporúčanie OECD v súvislosti s umelou inteligenciou, ďalšia kríza českého premiéra Babiša, bol predstavený konkurent elektromobilu Tesla z dielne Porsche, nové informácie o rádioaktívnom incidente v ruskom Severodvinsku, padli prvé rozsudky v súvislosti s protestmi pre manipulácie volieb do Mosgordumy, Ukrajina má novú vládu.

 

Ani sme sa nenazdali a je tu 31. diel... A po ňom bude nasledovať, pre niekoho príliš krátka - a pre niekoho hádam aj príliš dlhá –  v každom prípade však dvojtýždňová pauza, keďže Marťo so Slavom idú na Slovensko –   žúrovať, ale najmä žať informácie. A že čo máte robiť bez svojho pravidelného prídelu Silného výberu? Dajte si niečo z archívu. A o chvíľu sme späť. Až do úplného zákazu!

 

Pripíjame v pietnej spomienke na:

15.  výročie tragédie v Beslane

 

Hudba v podcaste: Breakfast at Tiffany's – Jonathan Young, Niže Linča – Bystrík Banda a Boss AC – Sexta-feira (Emprego Bom Já)

30# Silný výber – Čo skrýva mobil opičí, čo si Fico v Škótsku dožičil, ako sme SNP slávili, koho hrom takmer šlaktrafí, no a v Bratislave búrka - kým Putin hostí Turka!

30# Silný výber – Čo skrýva mobil opičí, čo si Fico v Škótsku dožičil, ako sme SNP slávili, koho hrom takmer šlaktrafí, no a v Bratislave búrka - kým Putin hostí Turka!

September 1, 2019

30# Silný výber – PRVÝ PARTIZÁNSKY DIEL! Reakcie popredných slovenských ústavných činiteľov na zaistenie mobilov slovenských sudcov pre komunikáciu s Kočnerom, oslavy 75. výročia SNP, septembrové snemy viacerých slovenských opozičných strán, nedohoda medzi stranami zastupujúcimi maďarskú menšinu, Maďarská platfoma PS, vzniká strana slovenských farmárov, budúce výzvy pre slovenských politikov, stožiar predsedu NR SR, obštrukcia Borisa Johnsona s britským parlamentom, nová vládna koalícia v Taliansku, nové momenty opiátovej epidémie v USA, pripravovaná výmena zajatcov medzi Ukrajinou a Ruskom, Putin kúpil zmrzlinu tureckému prezidentovi. 

Disco, disco, partizani“, spieva Shantel, a my sme zachovaním disko motívu citlivo premostili tému 29. dielu s jubilejným 30. dielom Silného výberu. Marťo a Slavo si v čerstvom dieli punkového politicastu v éteri vlastnoústne vyrobili izbu revolučných tradícií, pokúsili sa odnaučiť mladých voliť fašistov a zdvihli pomyseľný varovný prst pre škandály, ktoré môžete vidieť, len keď konzumujete „spajs“ z Duny:-)... Že neviete, o čom točíme? Nuž, treba čítať Franka Herberta... V každom prípade, my vám to prezradíme. Stačí si nás púšťať pravidelne. Až do úplného zákazu.

Pripíjame:

75.  výročie SNP

Hudba v podcaste: Shantel – Disko Partizani, Thunderstruck – Steve'n'Seagulls a 2ВА САМОЛЕТА – Александр Македонский

29# Silný výber – Peter tančí ostošesť, sladký je, len ho zjesť, měli soudci mobily - a po chvíli nebyli, stojí stožiar Andy Danka - dokedy to je hádanka…

29# Silný výber – Peter tančí ostošesť, sladký je, len ho zjesť, měli soudci mobily - a po chvíli nebyli, stojí stožiar Andy Danka - dokedy to je hádanka…

August 25, 2019

29# Silný výber – PRVÝ DISCO DIEL!  Peter Pellegrini  poprel svoj odchod zo Smeru, tlačová konferencia prokurátorov o stave vyšetrovania vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej, slovenské médiá pokračovali v zverejňovaní obsahu Threemy Mariána Kočnera, bezprecedentný záťah na členov slovenskej justície, partnerka Michala Trubana v médiách, nový prieskum Focusu, oznámené nové protesty Za slušné Slovensko, nekvalita stožiara pred NR SR, stretnutie G7 vo Francúzsku, zrušená návšteva D. Trumpa v Dánsku, nová digitálna publikácia Eurostatu, virálna reklama fast-foodových sietí, ďalšie právne kroky proti opozícii v súvislosti s moskovskými protestmi a manipulácie pre zvýšenú radiáciu po katastrofe v Severodvinsku. 

 

Disco, disco, disco, tancuj pri mne blízko, veď hudba preto hráááá..“. sme si nôtili v ranných 80. rokoch, pozerajúc reláciu Cvičme v rytme... No, málokto cvičil... A pritom tréning dělá šampiony! Tak nič - Marťo a Slavo si v 29. dieli punkového politicastu zase raz nekládli servítky pred ústa, takže snáď občas vyprsknete od smiechu aj vy. Prečo to robíme? Lebo nás to baví! A dokedy to budeme robiť? No to už dávno viete - až do úplného zákazu!

 

Pripíjame:

Pri ďalšej smutnej spomienke: 51.  výročie vpádu okupačných vojsk VZ do Československa, na pamiatku „Stratenej generácie“.

 

Hudba v podcaste: Michal David – Discopříběh, Der Wolf – D-Funk Connection  a Мамульки Бенд – Мурка

28# Silný výber – Kočnerova Threema, Fico vraj strach nemá, nebojí sa Bugár, Danko, ani Pelle, smiešny pánko, ten si ide svoje - éterický olej

28# Silný výber – Kočnerova Threema, Fico vraj strach nemá, nebojí sa Bugár, Danko, ani Pelle, smiešny pánko, ten si ide svoje - éterický olej

August 18, 2019

28# Silný výber – PRVÝ DŽIHÁDISTICKÝ  DIEL!  Médiá uverejňujú seriál z údajného obsahu zariadenia Mariána Kočnera, reakcie slovenských politikov a funkcionárov v súvislosti s týmto obsahom, bývalý minister Drucker oznámil prípravu strany Dobrá voľba, mediálne kúsky slovenského premiéra, uskutočnil sa nultý ročník „Dankovho memoriálu“ , informácie o údajnom pláne Donalda Trumpa na zakúpenie Grónska, štúdia „Russian Strategic Intentions“ o ruských strategických zámeroch, slovenský prvok v tzv. Epsteinovej afére, kauza Burevestnik/Skyfall, aktuálne informácie o moskovských protestoch, udalosti v Kirgizsku.

 

Sallám alejkum, mudžahedín! Slovensko je po rozliatí Kočnerovej Threemy ako jeden veľké Casu Marzu. No, ale my sme sa prekonali a naložili plný 28. diel. A hoci odpornosť pravdy, ktorá bola vyjavená, je nesmierna, pokúsili sme sa o váš klasický politicástik: plný alkoholových výparov, šialenej muziky a ostrých slovných potýčiek: Silný výber je skrátka saloon, kde whisky tečie prúdom - a kolty visí proklatě nízko: až do úplného zákazu!

 

Pripíjame:

Zaviedli sme konečne názov rubriky aj pre vnútropolitickú časť nášho politicastu. Prípitkom si uctíme slovenského hrdinu Vladimíra Suchodolinského, po ktorom sme ju pomenovali, ako aj tento týždeň zosnulého kamaráta Duďa z Hexu. Česť ich pamiatke!

 

Hudba v podcaste: Hex – Nikdy nebolo lepšie, Wang Rong Rollin  Chick Chick a Eliel Lazo – Funk That Mambo

27# Silný výber – ŠiframistraDaKočnera, Trubanova aféra, Richard III., Leví kráľ, Ľuba Galka zavolal, a vo svete prúser za priekakom, hoj či rúčo byť Slovákom

27# Silný výber – ŠiframistraDaKočnera, Trubanova aféra, Richard III., Leví kráľ, Ľuba Galka zavolal, a vo svete prúser za priekakom, hoj či rúčo byť Slovákom

August 11, 2019

27# Silný výber – PRVÝ KAJÚCNY DIEL!  Oboznámili sme sa s obsahom malej časti šifrovanej komunikácie medzi Kočnerom a Bödörom, bývalý vodca HZDS Mečiar sa plánuje vrátiť do politiky, kontroverzie okolo lídra koalície PS/SPOLU pokračovali, Richard Sulík zvolal mimoriadny kongres SaS, SNS predložil návrh na zriadenie Ministerstva športu a cestovného ruchu, taliansky vicepremiér Salvini sa pokúsi o získanie premiérskeho kresla, v USA došlo k ďalšiemu masívnemu zabíjaniu zo strany nebezpečných strelcov, protesty a represálie v Moskve v súvislosti s voľbami do moskovského mestského zastupiteľstva pokračujú - a celebritný deathmatch trochu inak - poetický duel Šnurov/Sobčakovová.

 

27. diel. Tak konečne sme mali minulý víkend malé voľno - a poriadne sme to roztočili... Teda Marťo - na festivale Atmosféra našej kamarátky Grétky. Slavo mal za ten čas návštevu na vysokej úrovni (Ing. Sedlák osobne), no ale oni neroztočili nič - akurát tak starecké ponosy v rámci známej hry Koleso neštastia:-)... No ale čo bolo, bolo terazky sme mariškami, že... A aký je výsledok? Mierne surreálny - a mierne psychedelický - ako sa na tento týždeň plný silných pocitov neskutočna (SPN)  patrí:-). Sme LSD pre vaše uši.  Až do úplného zákazu!

 

Pripíjame:

105. výročie narodenia autorky Mumintrolov: https://en.wikipedia.org/wiki/Tove_Jansson

https://en.wikipedia.org/wiki/Vivica_Bandler

20 rokov Putina: https://www.dw.com/de/20-jahre-putin-br%C3%B6ckelt-der-unantastbare/a-49954017

 

Hudba v podcaste: Vesna – Bludičky, Rambo Amadeus –  Oda Radosti – Anegdote Evrointegracija a S.P.O.R.T. – Великолепна

Silný výber Špeciál – crossover s podcastom Pravidelná dávka

Silný výber Špeciál – crossover s podcastom Pravidelná dávka

August 5, 2019

Trialóg Marťa a Slava s Jakubom Betinským o konzervativizme, liberalizme  - a samozrejme taoizme

 

Silný výber Špeciál – Crossover s podcastom Pravidelná dávka – PRVÝ FILOZOFICKÝ ŠPECIÁL!

Takže: neprejde na Slovensku deň, aby si niekto nenadával do konzervatívcov , resp. liberálov: extrémnych, krajných, tmárskych, spiatočníckych, slniečkárskych, pomýlených - veď to poznáte... Keďže máme radi filozofický podcast Pravidelná dávka, dali sme dokopy „crossover“ - takpovediac Silnú dávku pravidelného výberu:-) , kde sme priložili svoje želiezka do ohňa, a ako to už býva v prípade Silného výberu, prevažne nevážne:-)... Ale vážne: ak vás inšpirujeme aspoň k tomu, že pocítite potrebu pozrieť sa na svet očami toho druhého, či dokonca tretieho, tábora - misia splnená!

 

Nuž, náš prvý crossoverík... Užili sme si ho, hoci sme sa zišli vo virturealite z troch rôznych štátov, až tak, že Slavo zabudol piť, Marťo strážiť čas a Jakub, že chcel dať pár slov aj o našej spoločnej „takmer filozofickej“ záľube: whisky. Tak snáď nabudúce... Prajeme pekné počúvanie (linky na spomínané články a iné zdroje nájdete na našej facebookovej stránke  Silný výber). Až do úplného zákazu, samozrejme...

 

Hudba v podcaste: Caravan Palace – Lone DiggerAis Ezhel & Aga B & Funk'd Up & Dj Suppa  –  SBAG a Vidiek  – Vianoce 97

26# Silný výber – Sfalšované zmenky, ľad je veru tenký, keď sa opozícia vadí, je čas hlavy schladiť, čaká nás horúca jeseň, Bob Mueller zaspieval svoju labutiu pieseň

26# Silný výber – Sfalšované zmenky, ľad je veru tenký, keď sa opozícia vadí, je čas hlavy schladiť, čaká nás horúca jeseň, Bob Mueller zaspieval svoju labutiu pieseň

July 28, 2019

26# Silný výber – PRVÝ VYPOČÚVACÍ  DIEL!  Začalo sa proces pre obvinenie z falšovania zmeniek proti Kočnerovi a Ruskovi, predseda SMER-u upriamil pozornosť na pracovné podmienky v horúčavách, trenice v radoch slovenskej demokratickej opozície pokračujú, EXKLUZÍVNE INFORMÁCIE z prostredia Za ľudí a PS,  poznáme meno nového britského premiéra a mená členov jeho kabinetu,  Bob Mueller vystúpil pre výbormi amerického Kongresu, strana ukrajinského prezidenta Zelenského vyhrala voľby, pokračujú mocenské zásahy voči predstaviteľom ruskej tzv. nesystémovej opozície v súvislosti s voľbami do Moskovskej dumy

 

26. diel... Minulý týždeň sme varovali pred fratricídou v radoch slovenskej opozície, no zbytočne: hoci v týchto horúčavách beží monsterproces s Kočnerom a Ruskom, až sa Para tlačí (aj s vozíkom v sprievode sympatickej asistentky réžie), hoci Pelle brázdi v sladkej spoločnosti more zarastený ako kaktus, hoci Rober Fico zase brázdi iné teplé vody - a to svojho potu na stavbe, kde s Erikom aj Tomášom prišiel porozprávať, ako myslia na pracujúcich - opozícia robí to, čo jej ide tradične najlepšie: zapodieva sa sama sebou - a vlastnými škriepkami.  Naložili sme každému? Aj dupľu? Tak si nás vypočujte - a dozviete sa. Až do úplného zákazu!

 

Hudba v podcaste: Lil Nas X – Old Town Road (feat. Billy Ray Cyrus), Łona i Webber –  Błąd a a Daniel Peixoto & Dj Chernobyl  – FLEI

25# Silný výber – Svätostožiara okolo hlavy istého Danka, rezervovaný Iggy, Spievajúci ďateľ, Eduscho skúša znova a mládež je dnes pochodová…

25# Silný výber – Svätostožiara okolo hlavy istého Danka, rezervovaný Iggy, Spievajúci ďateľ, Eduscho skúša znova a mládež je dnes pochodová…

July 21, 2019

25# Silný výber – PRVÝ POCHODOVÝ:-) DIEL!  Predseda NR SR buduje stožiar pred NR SR, v Bratislave sa uskutočnili pochody na podporu LGBT aj rodiny, šéf koalície PS/SPOLU sa aktivizuje na Facebooku, svedok Peter Tóth mal poskytnúť informácie o čudných stykoch špeciálneho prokurátora Kováčika, predseda OĽANO si zarezervoval Námestie SNP v Bratislave na dlhší čas okolo 30. výročia Nežnej revolúcie 17. 11. 2019, Eduard Chmelár sa opäť pokúša založiť politický subjekt, Európsky parlament zvolil historicky prvú predsedníčku Európskej komisie, tzv. Lipská výzva predsedníčke CDU Annegret Kramp-Karrenbauerovej, poznáme meno nového agenta 007, vystúpenie osobitného vyšetrovateľa Boba Muellera pred výbormi amerického Kongresu bolo presunuté,  predstavitelia ruskej tzv. nesystémovej opozície nemôžu kandidovať do Moskovskej mestskej dumy

 

 

25. diel...  Okrúhly ako koláčik s THC, ktorý asi skonzumoval Andrjuša, keď mu napadlo, že by aj on po vzore Nemecka mohol spoluprácu slovenských konzervatívcov, zelených a liberálov označiť podľa ich (v Nemecku zaužívaných) farieb za „Jamajku“,  ktorá má na vlajke príslušné farby (a zase sme pri vlajkách, zástavách a stožiaroch – Andrjuša! Andrjuša!!!) No nič, aby sme boli struční: človek by si myslel, že aspoň v lete nebudú témy, že bude konečne priestor na Lelkeša a Sisu Sklovskú  - a nie, ó veru nie, povedal by Učiteľko Csabovi... (vie niekto, na čo narážame?)... Takže sme to znova hnali brut tempom, aby to bolo pod hodinu... Podarilo sa? Tak si nás stiahnite, a presvedčte sa sami. Až do úplného zákazu!

 

Hudba v podcaste: Gastone – Ciuri Ciuri, LM. C – Edo Funk a Killing Joke – Prozac People

24# Silný výber – Pohodohoda, Sme prestrelili, Kukan versus Blaha, nepokoje v Bratiske, digitálna daň sa natíska…

24# Silný výber – Pohodohoda, Sme prestrelili, Kukan versus Blaha, nepokoje v Bratiske, digitálna daň sa natíska…

July 14, 2019

24# Silný výber – PRVÝ POHODOHODOVÝ:-) DIEL! PS/SPOLU a KDH podpísali dohodu o spolupráci, PS/SPOLU si určilo volebného lídra, Sme prestrelili (PedofiliGate), exminister Kukan sa nevyberane bránil nevyberaným útokom predsedu výboru NR SR Blahu, Vox Politico, výtržnosti futbalových chuligánov na Ventúrskej v Bratislave, francúzsky Senát schválil tzv. digitálnu daň, napätie v radoch kongresových Demokratov, prvý telefonát medzi novým ukrajinským prezidentom Zelenským a ruským prezidentom Putinom, ďalšie informácie o tragédii ruskej atómovej miniponorky, „Ruské Maledivy“

 

24. diel... Takže takto miláčikovia: kým iní majú uhorku, my makáme ako predavač tresky v rožku na Pohode... Mimochodom, Pohoda... Viete, čo je „Pohodohoda“:-)? Že nie? Tak sa započúvajte do najnovšieho dielu Silného výberu - a dozviete sa nielen to. Inak: sme radi, že po Deťoch kvetov tu máme (aspoň podľa pp - pána poslanca - Blahu) „Deti hamburgerov“. On sa v nich musí vyznať   - z jeho dávnejšieho textu o tomto festivale vyplýva, že bol jedno z takýchto detí... No ale ako hovoríme my v Prievidzi:-)))): tempora mutantur et nos mutamur in illis - a z neho nakoniec  po všetkom tom vzdelávaní vyrástol - MUŽ PELMEŇOV!!! Ale viac neprezradíme, pokiaľ budeme živí - lebo najviac tajomstiev majú detektívi... (vie niekto, na čo narážame?)... Tak to by už stačilo, šup-šup do počúvania - až do úplného zákazu!

 

Hudba v podcaste: The Turtles – Happy together, PRO8L3M – Stówa a Max Raabe  – We Will Rock You

23# Silný výber – Drucker sa vracia, Blaha sa nestráca, Pelle je slabý a my rúcame mýty a dávame tipy

23# Silný výber – Drucker sa vracia, Blaha sa nestráca, Pelle je slabý a my rúcame mýty a dávame tipy

July 7, 2019

23# Silný výber – PRVÝ BLAHODARNÝ DIEL! Bývalý minister za Smer Drucker chystá návrat do politiky, ďalšie neúnosné situácie okolo Ľuboša Blahu, predsedu výboru NR SR pre európske záležitosti, premiér Pellegrini - vysvedčenie k viac ako ročnému pôsobeniu vo funkcii, Rúcanie mýtov I. - oslavy Cyrila a Metoda na Slovensku, hudobné tipy SV na Pohodu, Európska rada sa dohodla na rozdelení kľúčových postov EÚ,  Vízia pre európsky priemysel do roku 2030, nedávne zahraničné cesty prezidenta Trumpa do Japonska a Kórey, tragédia na palube ruskej atómovej ponorky

23. diel punkového politicastu Marťa Jakubča a Slava Olšovského... Ale veď to už poznáte asi naspamäť už aj sami - tém aj napriek letnej uhorke viac ako dosť, takže sme mali čo robiť (teda hlavne Marťo), aby sme to strihli do hodiny. No a po tom čo sme zase raz urobili maximum, je ďalší osud tohto dielu Silného výberu, už len na vás: zoberte ho prosím k vode, alebo do lesa, a osviežte ho tak, že si ho vypočujete, pokojne aj po kúskoch či viackrát. Ocení to. Je to síce len diel, ale tiež sa rád cíti už užitočný... A to by tu, v tejto našej čoraz viac „Vanity Card“ (vie niekto, na čo narážame?) stačilo, a vy už sa pekne započúvajte. Až do úplného zákazu.

Hudba v podcaste: Aaron Smith – Dancin (KRONO Remix),  Little Big – Skibidi a Heľenine oči – Podnikateľ